For første gang skal ikke alle landslagsløperne i langrenn oppholde seg like mange dager i høyden foran et mesterskap.
Onsdag drar løperne til Alpe di Siusi og Livigno.
– Vi har sett at løperne responderer litt forskjellig på høydetrening. Noen takler det bedre enn andre, og noen har mer utbytte av det enn andre. Vi tar i bruk mer individuelle opplegg ut fra det vi har lært og funnet ut, sier sportssjef Åge Skinstad til NTB.
Petter Northug og Martin Johnsrud Sundby planlegger begge å være i høyden i totalt to måneder før VM på hjemmebane i Oslo i februar. De to er de som blir borte lengst under det første oppholdet. Mens Eldar Rønning drar hjem til Norge 9. september, blir Northug og Johnsrud Sundby borte til 13. september.
Tord Asle Gjerdalen blir ikke med på høydeoppholdet. Han trøbler med å finne tilbake til sitt beste nivå. Kristin Størmer Steira er skadet og blir heller ikke med. Det blir heller ikke Maiken Caspersen Falla. (ANB-NTB)
Politiet har nå frigitt navnet på den omkommene etter bilulykken i Flakstad
tirsdag kveld.
Les mer
Ei ung jente omkom i ei trafikkulykke på E10 i Flakstad tirsdag kveld. Les mer
DAT-sjef Jesper Rungholm var overveldret av den store responsen fra Lofotpostens lesere da han stilte til nettmøte onsdag.
NETTMØTE: Les alle spørsmålene og svarene her!
Les mer
Tilstanden for de tre andre personene, som var innvolvert i dødsulykken i Flakstad tirsdag kveld, er stabil. Les mer