Usikkerhet rundt snøproduksjonen gjør at Norges Skiforbund ikke tør eller har råd til å gi Granåsen verdenscuprenn i hopp før jul.
– Dersom Trondheim igjen skal få verdenscuprenn i desember, må det en helt annen forutsigbarhet til når det gjelder snøproduksjon, fastslår arrangementssjef Terje Lund i Skiforbundet til Adresseavisen.
Lillehammer får årets førjulsrenn. I bytte får Trondheim etter planen verdenscuprennet i mars, men på grunn av VM på hjemmebane blir det ikke verdenscuprenn i VM-anlegget fra 1997.
– Vi har flyttet fra Granåsen til Lillehammer tre ganger på de siste seks årene. Hver gang koster det mellom én og halvannen million kroner. Det har
vi ikke råd til, sier Lund.
Skiforbundet skal snart ta stilling til hvem som skal få arrangere verdenscuprenn i Norge de fire-fem neste årene. Trolig får Trondheim ett hopprenn i mars, mens Lillehammer får to hopprenn og et kombinertrenn før jul. (ANB-NTB)
Politiet har nå frigitt navnet på den omkommene etter bilulykken i Flakstad
tirsdag kveld.
Les mer
Ei ung jente omkom i ei trafikkulykke på E10 i Flakstad tirsdag kveld. Les mer
DAT-sjef Jesper Rungholm var overveldret av den store responsen fra Lofotpostens lesere da han stilte til nettmøte onsdag.
NETTMØTE: Les alle spørsmålene og svarene her!
Les mer
Tilstanden for de tre andre personene, som var innvolvert i dødsulykken i Flakstad tirsdag kveld, er stabil. Les mer