...
Landslagskaptein Brede Hangeland ruvet.

Kritisk Hangeland

Reykjavik (ANB-NTB): Brede Hangeland sto opp både på og utenfor banen da Norge slo Island, men kapteinen vil ikke blendes av resultatet når kampen skal evalueres.

Publisert 04.09.2010 kl 00:33 Oppdatert 04.09.2010 kl 00:33

Tips en venn på e-post:

Omtalte lag og spillere


- Jevnt over var ikke prestasjonen god nok, men jeg er sikker på at vi vil bli bedre allerede til tirsdag. Det viktigste i dag var at vi vant kampen, sa han.

Hangeland hevet røsten i garderoben i pausen og bidro til at det var et langt mer kampvillig norsk lag som gikk ut og vendte 0-1 til 2-1 på de siste 45 minuttene. Han bidro også med sin første landskampscoring.

- Det var en corner som egentlighavnet i keepers sone. Jeg kom meg fri fra motspiller og tenkte at da måtte jeg prøve å slå keeper også i duellen. Det gikk bra, sa Hangeland, som heretter slipper flere spørsmål om når han omsider skal score for Norge.

- Det er gøy å score på landslaget, men egentlig betyr det ikke så mye at jeg fikk et landslagsmål. Det viktigste var at det bidro til at vi vant kampen, sa han.

Hangeland likte dårlig å se Norge tape de fleste duellene i første omgang.

- Drillo prøver å trykke på de knappene han kan, men til syvende og sist er det vi spillere som må ta krigen ute på banen. Slik vi opptrådte før pause var ikke bra. Annen omgang var bede enn første, men heller ikke da var det helt bra, sa han.

Drillo roste kapteinen for klar tale i pausen.

- Vi var vel skuffet og litt irriterte alle mann. Mot Island må vi stå opp i duellene og være med i krigen. Den biten må alltid ligge i bunn. Jeg vet ikke hvorfor det ble galt i dag, eller om det er noe enkelt svar, men vi må vise noe helt annet mot Portugal tirsdag, sa Hangeland. (ANB-NTB)

fredag

03

september

Island - Norge 1 - 2

EM Kvalifisering Gruppe H 2010-2012 - fredag 3. september kl 21:00, Laugardalsvöllur

Les fullstendig kampreferat

Mest lest nå

...

Dramatisk gressbrann

Fredag kveld brøt det ut en gressbrann like i nærheten av flere hus.
Les mer

...

Dyreste vare på Rema: 79.500 kr.

Nei, det er ikke feilprising. Les mer

...

Videofly over Svolvær

Med kamera montert på et modellfly, tar Andreas Berge Johansen fantastiske flyvideoer over Svolvær.

VIDEO: Se videoer fra flygningene her!
Les mer

...

Mistet førerkortet

En mann mistet natt til fredag førerkortet etter å ha råkjørt på Lofast. Les mer


Tips

Telefon: 76 06 78 00
Telefon kveld: 76 06 78 00
E-post: red@lofotposten.no

Kontakt oss

Lofotposten AS
Avisgata 5
8305 Svolvær
Telefon: 76 06 78 00
E-post: red@lofotposten.no

Annonser

E-post: marked@lofotposten.no
Selger webannonser: Siri Anita Eriksen
Selger webannonser: Morten Solberg
Selger webannonser: Linda Martinsen
Selger webannonser (i permisjon): Marthe Julie Larsen
Lofotposten AS, Avisgata 5, 8305 Svolvær

Ansvarlige

Sjefredaktør/Adm. dir: Jan Eivind Fredly
Redaksjonssjef: Ingvil Valberg Tallaksen
Nettsjef: Marianne Steffensen Kielland

Etiske normer

Dette nettsted er redigert på uavhengig grunnlag, i henhold til de prinsipper som er nedfelt i Redaktørplakaten, og på norske mediers etiske normer slik de er uttrykt i Vær Varsom-plakaten og Tekstreklame-plakaten.

Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.