...
Even Hovland. Foto: Digitalsport

Nye United-rykter rundt Hovland

Sogndal (ANB): Manchester United kan komme til å hente Sogndal-spiller Even Hovland (20) i løpet av kort tid.

Publisert 08.02.2010 kl 10:55 Oppdatert 08.02.2010 kl 12:43

Tips en venn på e-post:

Omtalte lag og spillere


Det skriver nettstedet goal.com. Under tittelen «United planlegger å kjøpa den norske Nemanja Vidic» står det at United-manager Sir Alex Ferguson er mektig imponert over Hovland, og at han vil gjøre overgangen til den norske kraftpluggen permanent etter to imponerende perioder med prøvespill.

Reiser i sommer?

Flere engelske storklubber og norske eliteserieklubber skal jakte på Hovland, noe som kan få United til å handle raskt, skriver Sogn Avis.

– Ferguson ble mektig imponert over Hovland i løpet av de to prøvespillene hans. Det faktum at han fikk kmme tilbake for andre gang viser hvor godt han gjorde det, sier en kilde som angivelig står Hovland nær.

Det britiske overgangsvinduet er nå stengt, hvilket betyr at Hovland ikke kan bli offisielt klar for klubben før i sommer. Men det er vanlig praksis å signere forhåndsavtaler, slik United gjorde med Fulham-stopper Chris Smalling i januar.

Smalling spiller for London-klubben ut sesongen, før han reiser nordover til Manchester i juni.

Vet lite

Hovland hadde selv fått med seg innholdet på goal.com da Sogn Avis tok kontakt.

– Dette er nok bare skriverier. Jeg har ikke hørt noe nytt siden jeg kom hjem fra Manchester, og vet lite om hva som skjer fra den siden. Det er uansett ikke fokuset mitt, da jeg bare tenker på Sogndal og vår sesongoppkjøring, sier han.

– Hva synes du om sammenligningen med Vidic?

– Det er selvsagt positivt. Han er en veldig god midtstopper. Men igjen, dette tenker jeg veldig lite på. (ANB)

500 - Internal server error

Error message:
Transformation ended in error for request URI: /componada/component/show-esi/normal/football/magic/www.lofotposten.no/71/4849663/2010-02-08T12:43:58Z when using style sheet component_xhtml2html.xsl. Masked exception is:
Problem transforming sheet: jar:file:/var/jetty/componada/Jetty_0_0_0_0_9002_componada.webapp.war__componada.webapp__.bdff6g/webapp/WEB-INF/lib/componada-xslt-1.176.jar!/xslt/component_xhtml2html.xsl

root cause:
org.xml.sax.SAXParseException: A DOCTYPE is not allowed in content.

, group
X-Trace-App: [componada ; tupplur.api.kunder.linpro.no ; Wed Feb 08 04:56:53 CET 2012] X-Trace-App: [corredor ; grundtal.api.kunder.linpro.no ; Wed Feb 08 04:56:53 CET 2012]

Scoringsvarsel på SMS

Nå kan du følge
Lofoten på mobilen!

Send: LPF til 2005




Tips

Telefon: 76 06 78 00
Telefon kveld: 76 06 78 00
E-post: red@lofotposten.no

Kontakt oss

Lofotposten AS
Avisgata 5
8305 Svolvær
Telefon: 76 06 78 00
E-post: red@lofotposten.no

Annonser

E-post: marked@lofotposten.no
Selger webannonser: Siri Anita Eriksen
Selger webannonser: Morten Solberg
Selger webannonser: Linda Martinsen
Selger webannonser (i permisjon): Marthe Julie Larsen
Lofotposten AS, Avisgata 5, 8305 Svolvær

Ansvarlige

Sjefredaktør/Adm. dir: Jan Eivind Fredly
Redaksjonssjef: Ingvil Valberg Tallaksen
Nettsjef: Marianne Steffensen Kielland

Etiske normer

Dette nettsted er redigert på uavhengig grunnlag, i henhold til de prinsipper som er nedfelt i Redaktørplakaten, og på norske mediers etiske normer slik de er uttrykt i Vær Varsom-plakaten og Tekstreklame-plakaten.

Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.