Trampeklapp, godord, ros og stående applaus var fellesnevneren under « kvinnfolkans» turne i Oslo.
|
Turid M. Hansen
E-post
|
|
| Publisert 15.02.2004 kl 19:01 Oppdatert 15.02.2004 kl 19:01 |
Hælsikes Kvinnfolk fra svolvær leverte to flotte forestillinger på Scandinavia scene på SAS hotellet i Oslo.
På telefon fra Gardermoen før avreise Oslo, kunne Stein Rasmussen fortelle at jentene fikk en kjempemottakelse.
- Det var masse nordlendinger som hadde funnet veien til SAS hotellet, noen hadde reist langt for å være til stede her. Også østlendingene som var til stede skjønte humoren, sier Rasmussen, som videre kunne fortelle at det var noen «småkjendiser» også til stede. Samt Runar Borge, som roste forestillingen.
- Dette var kjempeflott, var Borges uttalelse.
- Fin respons og stående applaus begge dagene, jentene gjorde en kjempegod jobb, sier Rasmussen.
Ensemblet fikk også skryt av at de var oppdaterte med dagsaktuelle ting i forestillingen. Prinsesse Ragnhild fikk sitt, så gjorde også Lars Andreas Larssen. Manusforfatter Linda Lillevik fikk mange godord.
- Det var en fantastisk opplevelse på flere måter. Vi har sett fram til dette så lenge, og ble ikke skuffet. Det tror vi heller ikke publikum ble, sier Linda.
- Var det mye nerver ute og gikk?
- Nei, egentlig ikke, ikke spesielt mye i hvert fall. Tror vi hadde mer nerver i Bodø før forestillingen der. For min egen del hadde jeg mer nerver under opptreden for eldre i regi av Lions hjemme i Svolvær, sier Linda.
- Det var kjempegod stemning i salen, som var med på å løfte oss, hele veien. Vi hadde også inntrykk av folk som ikke hadde sett hverandre på en stund møttes i salen til denne forestillingen. Pluss at vi hadde kjempebra musikk med oss.
- Det var i det hele tatt en stor opplevelse for oss alle sammen, noe vi kan leve på lenge, avslutter Linda Lillevik.
Fra 1. juli skulle Stavanger lufthavn, Sola, ta i bruk et helt nytt
væskeskanningssystem. Nå stoppes det.
Les mer
Det var høy stemning og stor gjensynsglede da Norwegian National HOG Rally 2010 åpnet i Svolvær torsdag ettermiddag. God musikk fra de tre trubadurene Jøran Breivik fra Meløy, Cliff Isaksen fra Røst og Lasse Ingebrigtsen fra Tromsø satte stemningen tidlig på ettermiddagen på torget i Svolvær. Musikk ble utover kvelden forsterket med bossen selv, Kenneth Kula Johansen fra Bodø.
SYKKELTREFFKristin Laumann fra Leknes fotballklubb fikk torsdag æren av å lese eden for resten av spillerne i Umeå Fotbollsfestival Les mer
Norge ligger på 17. plass etter første dag av lagkonkurransen i U21-VM i bowling. Les mer
Her kan du se lesernes egne sommerbilder, del 2. Dine egne sommerblinkskudd kan du sende til red@lofotposten.no.
Husk å skrive hvor bildene er tatt. Oppdatert 28. juli.
SOMMERBILDERTre dager til ende, og Digermuldagene 2010 er over, men her er bildeglimt fra årets julihelg i Austre Vågan.
OLABILLØPETBrettesnesdagan 2010 fikk et snev av fordums duft, men folk storkoste seg. Kos dere her med bildene.
FÆSTLIG
Leknes padleklubb arrangerer i helga sommertreff i Valberg. Lørdag viste
Lofoten seg fra sin aller fineste side.SE BILDESERIE
OPPDATERT 20. juli: Her kan du sende inn bilde av dine hårete, fjær- eller pelskledde venner.