FK Lofoten rykker ned

- Alle har gjort sitt beste i hele år, men det var ikke godt nok, fastslo Øyvind Rodahl etter Lofoten lørdag kveld rykket ned til 3.divisjon.

...
...

Din mening!

Send dagens smil eller dagens surfjes til Lofotposten her!

DIN MENING
...
...
...

Båtene på fjorden

Ev 6 Majahaugen - Flyum
Redusert framkommelighet:
Kan bli stengt i perioder på inntil 30 minutter på grunn av vegarbeid. Arbeidet...
Ev 6 Forsålitlvatnet - Djupåsen
Redusert framkommelighet:
Manuell dirigering og nedsatt hastighet til 50 km/t på grunn av vegarbeid i per...
Ev 6 Skjomen bru
Redusert framkommelighet:
Innsnevring på grunn av vedlikeholdsarbeid. Gjelder fra 01.07.2010 klokken 07:0...
Ev 6 Dunderlandsdalen
Redusert framkommelighet:
Redusert framkommelighet, stengt i korte perioder og manuell dirigering på grun...
Rv 77 Junkerdalen (i Saltdal kommune)
Redusert framkommelighet:
Ett felt stengt på grunn av bilberging.
Flere meldinger Kilde: Statens vegvesen
...

VM i Skreifiske

19-20. mars 2010.

Publisert 16.10.2005 kl 19:06 Oppdatert 16.10.2005 kl 19:06

Tips en venn på e-post:

...

knut jegersen

Spillerne følte de hadde gitt alt. Like fullt ble det 2-4 tap i kampen som ikke kunne tapes - dersom håpet om 2.divisjon i 2006 skulle holdes liv i før kommende helgs avslutningskamp mot Innstranden.

Etter en bra 1.omgang, tross Kolstads 2-0 ledelse, var det større forskjell på lagene etter pause. Bunnkampen som ikke måtte tapes, endte i nytt nederlag. Kolstad tok ledelsen alt etter drøye ti minutter spill. Kampens gigant, tyrkiske Serkan, scora tre mål.

Spissen ble hentet fra Strindheim i sommerpausen. I høst har den teknisk, raske angriperen scora syv mål. Lofoten-forsvaret fant aldri ut av hans påfunn. På overtid i 1.omgang dundra samme mann inn 2-0. Lofoten brente en rekke sjanser i motsatt ende mellom scoringene. Da keeper Espen Bendiksen fomla inn 3-0 på et skudd fra 30 meter, var alt håp ute. Øyvind Rodahls redusering etter hjørnespark ble verdiløs da Serkan trilla inn 4-1 i åpent mål. Andreas Knutzen reduserte straks fra avspark, men løpet var kjørt.

Pål Tore Sivertsen illustrerte elendigheten da han på overtid ble vist ut etter to gule kort.

- Jeg har som de øvrige spillerne gjort mitt beste, et ærlig forsøk på å hjelpe guttene, men det strakk ikke til, sa Rodahl idet han tuslet mot garderoben. Hans eneste skyteskive var keeper Bendiksen.

- Nok en gang felles vi av keepertabber. Det skjedde mot RBK2 og Steinkjer også . Dette er 2.divisjon. Da må folk tåle å høre at det ikke holder å gjøre slikt, sukket han - men la til at laget FK Lofoten i hans øyne er altfor gode til å rykke ned.

I en sesong som en runde før slutt har gitt Lofoten hele 88 baklengsmål, har manglende defensiv dyktighet og kynisme vært avgjørende.

- Vi får som fortjent. Alle jobber godt, men vi må erkjenne at ferdighetene i laget ikke har strukket til, sa kaptein Roy Ekrem.

Trener Terje Hansen fastslo at lagets tabbekvote for lengst er brukt opp.

- Individuelle feil blir kritiske for oss gang på gang. Vi har helt siden i sommer gjort mange grep for å øke den defensive kynismen, men det har ikke hjulpet. Målene har fortsatt å trille inn, til sammen nærmere 90 i tallet. Vi har faktisk prøvd alt, sukket Hansen og legger til at årets lag ikke har vært god nok besatt.

I garderoben tok enkelte spillere til tårene.

- Jeg klandrer ingen av spillerne. Alle har gjort en formidabel innsats.

PS! Flere saker og kommentarer rundt FK Lofotens nedrykk i papirutgaven.

Roy Ekrem konstaterer at nedrykk er et faktum. Nå legger han fotballskoene på hylla.

foto: knut jegersen

FOLKEFESTEN PÅ LEKNES

...

Høstvekka er i gang

Torsdag ettermiddag gikk startskuddet for årets Høstvekka på Leknes. SE BILDESERIE
I GANG

...

Aksjonerte mot dyreeier

Mattilsynet, dyrevernet og politiet rykket for en tid tilbake ut for å ta hånd om ti katter og syv hunder.
AKSJON

...

Fortsetter med den fjerde armen

Kommunestyret i Vestvågøy besluttet torsdag ettermiddag at arbeidet med den fjerde armen i rundkjøringen på Leknes skal ferdigstilles.
FERDIGSTILLES

...

Sparker i gang countryfesten

I kveld starter den tiende utgaven av Lofoten Countryfestival på Leknes. Konserten i kveld er blant annet en hyllest til Elvis og Jerry Lee Lewis.
ENDELIG

...

Tok kveite på 200 kilo

Ingen nordmann har tatt en så stor kveite på stang som den Johnny Braata tok utenfor Senja.

STORKVEITE

Ferske bildeserier

Bendit i bilder

...

68 lag fra 18 klubber spilte til sammen 161 kamper under årets Bendit Cup. Her er en samling bilder fra spennende kamper, herlige taklinger og premieutdelinger lørdag.

FOTBALLFRYD

Lesernes sommerbilder del 3

...

OPPDATERT: 1.SEPTEMBER: Nå har vi åpnet album nummer tre med lesernes egne sommerbilder. Ditt sommerblinkskudd sender du til red@lofotposten.no.

SOMMERBILDER

Padletur i bilder

...

Sist helg la medlemmene i Vestlofoten kajakklubb ut på en helgetur til Flakstad. Se bildene som viser "elvepadling", sosialt samvær og nydelig natur.

FOR EN TUR

Livsglede for eldre

...

150 eldre fra hele Vågan fikk mandag kveld oppleve livsglede for eldre i teltet på Svolvær torg. Her er bildeglimt fra seansen der lapskaus og flatbrød sammen med god drikke og underholdning gjorde alle mette på mat, drikke og sosialt samvær.

Livsglede

Fødselsbilder

Augustbabyer

...

Se bildene av augustbabyene her

Les mer

Julibabyer

...

Se bilder av skjønne julibabyer her.


FØDT I JULI

Junibabyer

...

Oppdatert 17.august

Junibabyer

Maibabyer

...

Oppdatert 15. juli

NYFØDT - OPPDATERT

Aprilbabyer

...

Bryllupsbilder

Vi gratulerer!

...

Kjæledyrene våre

...

OPPDATERT 20. juli: Her kan du sende inn bilde av dine hårete, fjær- eller pelskledde venner.

  • Bildene sender du til red@lofotposten.no.
  • Husk navn på dyr og personer, samt fotografens navn!

VÅRE KJÆLEDYR

Lofoten i bilder

Sommerbilder del 1

...

Her kan du se lesernes egne sommerbilder.

GLAD SOMMER

Vår i Lofoten

...

Vårbilder fra øyriket.

SEIN VÅR

Høstbilder 3

...

Her er den tredje bildeserien med høstens bilder 2009.

GNISTRENDE HØST

Vinterbilder del 1

...

Her er vinterens første album med vinterbilder.

VAKKER VINTER
Nasjonal Timesannonsering - Klikk her!

Tips

Telefon: 76 06 78 00
Telefon kveld: 76 06 78 00
E-post: red@lofotposten.no

Kontakt oss

Lofotposten AS
Avisgata 15
8305 Svolvær
Telefon: 76 06 78 00
E-post: red@lofotposten.no

Annonser

E-post: marked@lofotposten.no
Selger webannonser: Marthe Julie Larsen
Telefon: 994 86930
Selger webannonser:Atle Jensen
Telefon: 991 28 766
Lofotposten AS, Avisgata 15, 8305 Svolvær

Ansvarlige

Sjefredaktør/Adm. dir: Jan Eivind Fredly
Redaksjonssjef: Ingvil Valberg
Nettsjef (i permisjon): Marianne Steffensen Kielland

Etiske normer

Dette nettsted er redigert på uavhengig grunnlag, i henhold til de prinsipper som er nedfelt i Redaktørplakaten, og på norske mediers etiske normer slik de er uttrykt i Vær Varsom-plakaten og Tekstreklame-plakaten.

Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.