Letingen etter den savnede hunden Sika på Vestvågøy, er omtrent tilbake til start igjen. Dette etter at mye folk har vært vel ivrige.
- Det ble for mye folk og for mye tråkking. Hun er så sky nå, og da trakk hun seg vekk. Dette er nesten som å starte på nytt. Folk mener det godt, men det er så fortvilende, sier Monica Hansen i Nitrogruppen. Sporhunden Dio skal finne Sika
Sika forsvant fra sine eiere natt til 3. august. Hva skjedde med Sika?
I ukene etterpå har det vært organisert leting og søk etter hunden. Den siste tiden er Sika observert i området rundt Vestresand.
Etter de siste dagene ville egentlig Hansen holde området hvor de mener hunden befinner seg, hemmelig. Dette for at hun ikke skal bli skremt på nytt.
Men nå kan det virke som om Sika har sprunget helt opp på Middagsheia på Vestvågøy.
- Området nå er mye større. Vi trenger nå at folk holder øynene opp i alle områdene hvor du kan komme ned fra Middagsheia, ber Hansen.
Observasjoner bes ringt inn: 980 75 097
Hansen er takknemmlig for all hjelp. Har samlet inn over 20.000 kroner for å finne savnet hund
- Folk stiller opp enda. Det er helt utrolig. Vi har fått låne en bobil å bo i, og hver dag får vi middag på Lofoten Turistsenter på Alstad, forteller hun.