– Passasjerene er samlet på hotell i sentrum, mens undersøkelser på skipet pågår, skrev politiet i Møre og Romsdal på Twitter ved 20.15-tiden onsdag kveld.
Skipet lå til kai i Ålesund da den mulige telefontrusselen kom inn.
– MS Nordnorge mottok tidligere i kveld en anonym telefonsamtale som i verste fall kan oppfattes som en trussel, sier pressekontakt Martin Henriksen i Hurtigruten til Dagbladet.
Meldingen til skipet omtales som vag, ifølge politiet, som legger til at den like fullt skaper bekymring.
– Vi har ingen indikasjoner på at dette er reelt, men som et føre-var-tiltak kontaktet skipet politiet. Politiet vil nå foreta undersøkelser, sier Henriksen.
Politiet har avklart trusselen mot hurtigruteskipet MS Nordnorge i Ålesund og funnet ut at den ikke var reell.
– Vi har avklart trusselen og funnet ut at meldingen som er ringt inn ikke har noe realitet, skriver politiet på Twitter.
Skipet er nå på nordgående rute.