- Det står dårlig til, forteller daglig leder Mareno Arntsen.
Svolvær bowlingsenter AS stengte dørene i januar, etter at skadedyr hadde dratt med seg fisk og laget bol under bowlingbanene. Det kan ha vært begynnelsen på slutten.
– Vi fikk beskjed om at dette var en forsikringssak og at den var prioritert, men vi har ikke hørt noe siden. Og nå har vi kreditorene på strupen, sier Arntsen.
Inne på bowlingsenteret er gulvet borte. I videoen viser Jim Tore Oshaug Jakobsen hva som er problemet og hvordan det ser ut i bowlinghallen.
Stor gjeld
De har nå lagt ut en spleis og håper at de kan samle inn nok penger til å redde bowlinghallen.
– Vi håper bedrifter og privatpersoner kan bidra. Vi frister også med belønning i form av gratis spilling i hallen, til de som gir mye. Vi vil gi tilbake til de som støtter oss, sier daglig leder.
– Det er penger som må til for å redde oss. Vi må få stilnet kreditorene, de vil jo ha pengene sine, sier Arntsen.
Han anslår at de skylder 60.000 kroner. I tillegg kommer ubetalte lønnsutgifter.
– Gjelda vokser og vokser. Huseier krever ikke husleie nå, men vi har fortsatt regninger som strøm, forsikring og regnskapskontor. Alt det går til inkasso, forklarer han.
– Fortvilt
– Vi er fortvilt. Dette er et viktig tilbud i Vågan, mener Arntsen og legger til:
– Jeg håper vi klarer å få inn nok penger til å åpne når koronatiltakene tilsier at det er mulig.
Han håper på å få snakket med eieren om hvordan situasjonen kan løses.
– Vi har sagt at vi på huset kan fikse bowlinghallen på dugnad, forteller Arntsen.