Slik er de nye kommunestyrene sammensatt

DEL

Her er oversikten over hvilke lokalpolitikere som skal styre kommunene de neste fire årene. 

Listene er offentliggjort av kommunene.

Logg inn for å lese mer valgstoff på vår samleside her.

Vågan

Lena Hamnes (Arbeiderpartiet)

Holger Pedersen (Arbeiderpartiet)

Kjell-Einar Kristiansen (Arbeiderpartiet)

Wiggo Pettersen (Arbeiderpartiet)

Oddrun Ellingsen Storhaug (Arbeiderpartiet)

Christer Jakobsen (Arbeiderpartiet)

Bjørga Delp (Arbeiderpartiet)

Frank Johansen (Senterpartiet)

Reidun Elise Berg Hansen (Senterpartiet)

Sten Eliassen (Senterpartiet)

Børre Nilsen (Senterpartiet)

Espen Thorvaldsen (Fremskrittspartiet)

Camilla Rostad (Sosialistisk Venstreparti)

Torgeir Selboe (Sosialistisk Venstreparti)

Sylwia Bokwa Pedersen (Sosialistisk Venstreparti)

Eivind Holst (Høyre)

Siri-Elise Bjørgaas (Høyre)

Børge Larsen (Høyre)

Frits Blix Hansen (Høyre)

Trude Steinsvik Kaspersen (Høyre)

Bent Eriksen (Høyre)

Harald E. Hansen (Høyre)

Mathias Rabben Sørslett (Høyre)

Elizabeth Åsjord Sire (Høyre)

Magnus Struckmeyer (Miljøpartiet De Grønne)

Laura Olsen (Rødt)

Gunnar Årstein (Rødt)

Cathrine Mortensen (Venstre)

Anja Johansen (Venstre)







Vestvågøy

Terje Wiik (Kristelig Folkeparti)

Hilde Holand (Kristelig Folkeparti)

Remi Solberg (Arbeiderpartiet)

John Inge Berg (Arbeiderpartiet)

Nell-Peggy Pedersen (Arbeiderpartiet)

Børge Iversen (Arbeiderpartiet)

Arne Martin Finstad (Arbeiderpartiet)

Gøran Rasmussen-Åland (Arbeiderpartiet)

Tonje Brekken (Arbeiderpartiet)

Eva-Karin Busch (Arbeiderpartiet)

Anne Sand (Senterpartiet)

Terje Bøe (Senterpartiet)

Svein F. Hansen (Senterpartiet)

Tone May Nordstrand (Senterpartiet)

Anja Trones (Senterpartiet)

Thomas Thomassen (Senterpartiet)

Ørjan Sandnes (Senterpartiet)

Sten Angelsen (Senterpartiet)

Einar Solvang (Senterpartiet)

Laila Christoffersen (Senterpartiet)

Pål Krüger (Fremskrittspartiet)

Jim Andreassen (Fremskrittspartiet)

Odd Eskil Andersen (Fremskrittspartiet)

Kent Åge Johansen (Fremskrittspartiet)

Connie Jobsen (Fremskrittspartiet)

Bente Anita Solås (Høyre)

Asbjørn Sjølie (Høyre)

Håvard Horn (Høyre)

Rita Iren Nordheim (Høyre)

Tiril Auby (Sosialistisk Venstreparti)

Kurt Atle Hansen (Sosialistisk Venstreparti)

Paula Lorentzen (Rødt)

Bjørn Sverre Hansen (Miljøpartiet De Grønne)

Flakstad

Trond Kroken (Senterpartiet)

Marit K. Stokvik Johansen (Senterpartiet)

Jim-Raymond Olaisen (Senterpartiet)

Turid Helene Aksberg (Senterpartiet)

Cecilie Nygård Johansen (Senterpartiet)

Hans Fredrik Sørdal (Arbeiderpartiet)

Nina Cecilie Seljeset (Arbeiderpartiet)

Bernt Windstad (Arbeiderpartiet)

Niilo Nissinen (Sosialistisk Venstreparti)

Steinar Friis (Flakstad distriktsliste)

Einar Benjaminsen (Lofotlista - ja til kommunesammenslåing)

Moskenes


Lillian Irene Rasmussen (Bygdelista i Moskenes)

Marlene Sæthre (Bygdelista i Moskenes)

Svein Georg Cato Gabrielsen (Bygdelista i Moskenes)

Øysten Fritz Larsen (Bygdelista i Moskenes)

Ernst Kato Nilsen (Bygdelista i Moskenes)

Anna Wolska (Bygdelista i Moskenes)

Ronny Edvardsen (Bygdelista i Moskenes)

Anette Morrison (Bygdelista i Moskenes)

Hanna Mathilde Sverdrup (Moskenes Fellesliste)

Eirik Johnsen (Moskenes Fellesliste)

Hartvig Magnus Sverdrup (Moskenes Fellesliste)

Kristian Møller (Moskenes Fellesliste)

Bjørn Eirik Larsen (Moskenes Fellesliste)

Cathrine Cecilie Johnsen (Moskenes Fellesliste)

Bjørn Roar Jensen (Sosialistisk Venstreparti)

Trond Bendiksen (Sosialistisk Venstreparti)

Runhild Olsen (Sosialistisk Venstreparti)

Værøy

Dagfinn Kristian Arntsen (Kristelig folkeparti)

Jill Chanett Arntsen (Kristelig folkeparti)

Frank Ivan Ramberg (Kristelig folkeparti)

Eskil Persen (Senterpartiet)

Asbjørn Myklebust (Arbeiderpartiet)

Astrid Larsen (Arbeiderpartiet)

Jim Eilertsen (Arbeiderpartiet)

Susan Berg Kristiansen (Værøylista)

Kjetil Fagertun (Værøylista)

Siw Elisabeth Eriksen (Værøylista)

Camilla Kulsveen (Værøylista)

Rita Adolfsen (Felleslista for Værøy)

Kent Bensvik (Felleslista for Værøy)

Røst

Elisabeth Mikalsen (Røst samarbeidsliste)

Harjeet Jassal (Røst samarbeidsliste)

Geir-Børre Johansen (Røst samarbeidsliste)

Torbjørn Eide (Røst samarbeidsliste)

Heidrun Rasmussen (Røst samarbeidsliste)

Alf Johansen (Røst samarbeidsliste)

Rune Ellingsen (Sentrumslista)

Heidi Evjen (Sentrumslista)

Kent Fagervik (Sentrumslista)

Gøran Greger (Sentrumslista)

Kari-Anne Nilsen (Rødt, Senterpartiet og uavhengige fiskere)


Artikkeltags